HOME AKCE KONTAKT  
 
     > O NÁS
     > DESIGN INTERIÉRU
     > REFERENCE
     > PRŮBĚR REALIZACE
     > KOMPONENTY
     > KONTAKT
 

   KUCHYNĚ

 
 KONTAKT


Zavolejte nám nebo napište e-mail a domluvte si s námi schůzku, abychom Vám mohli detailně popsat naše možnosti, abychom pro Vás mohli vytvořit řešení na míru, nebo jen zavolejte pro odbornou konzultaci.

>

Tomáš Jastrzebski

>

tel. +420 - 608 710 494

>

e-mail: info@tj-interier.cz ZAJÍMAVOSTI O NÁBYTKU


Určit, kdy vznikl první kus nábytku, je velice těžké. Ale dle dnešních výzkůmů víme, že nejstarším nábytkem je lůžko. Poté to jsou různé druhy židlí či sedátek. Poté člověk začal vyrábek nábytek na úschovu různých věcí - truhly, později pak skříně. Od starověku se také používá stůl a police.

Víte, že ...
... egyptský nábytek byl typický svými malými rozměry a lehkostí. Nízké sezení u nízkého stolu, vše snadno přenosné, často skládací. Nábytek byl bohatě zdoben řezbou, ale také pestrými veselými barvami.

... Řekové a Římané si na velké množství nábytku nepotrpěli. Nejdůležitější bylo lehátko. Teprve později se začal brát nábytek jako vizitka majitele domu.

... slovo "nábytek" zprvu vyjadřovalo všechen majetek, který člověk za svého života nabyl, teprve později se specifikoval dnešní význam.

... úsloví "sedí na majetku" pravděpodobně vzniklo ve starověkém Římě, kdy se vyráběly stoličky s úložným prostorem na cennosti.